FAQ

Kto może zagrać w lidze?

Nasuwa mi się od razu odpowiedź, że każdy może zagrać. Natomiast jest to część prawdy. Jeżeli umiesz zachować bezpieczeństwo na korcie i znasz podstawowe zasady gry to zapraszam do naszej rywalizacji. Oczywiście fajnie jak byś już kilka godzin spędził / spędziła na korcie. Więcej umiem to łatwiej będzie mi podjąć rywalizację i prościej będzie awansować :) Pamiętaj, że zagrać może każdy o ile będzie miał rywala na swoim poziomie więc im więcej osób się zapisze tym więcej osób na różnym poziomie będzie mogło zagrać!

Dlaczego jest tylko 5 graczy w grupie?

Założenie ligi ALL STARS GAMES jest zebranie najlepszych (nie tylko pod kątem poziomu gry) graczy squasha naszego klubu. Każda osoba grająca w danej grupie w miesiącu będzie musiała zagrać 4 mecze (zakładając 5 grających). Dla niektórych (łącznie ze mną) dodatkowe cztery godzinne wizyty w Play Kwadrat może okazać się wyzwaniem. Dlatego przyjąłem taką a nie inną zasadę.

Czy sędziowie nie będą potrzebni? Kto rozstrzyga spory na korcie?

Jestem przekonany, że w tej kwestii poradzicie sobie doskonale! Sędziowanie pozostaje w kwestii graczy. Dyskusje jak będą to jak zawsze na poziomie, a sporów nie przewiduję - w końcu z tej rywalizacji mamy czerpać przyjemność!

Czy istnieje dedykowana aplikacja / strona do wprowadzania wyników?

Oczywiście, że istnieje! W zakładce Wyniki po każdej grze można wpisać wynik Waszej "potyczki" na korcie. Niech natomiast nie martwi się ten co zostawił telefon w domu. Zawsze możecie iść do recepcji klubu i poprosić o arkusz z wynikami w formie papierowej. Wypełniacie, zostawiacie na recepcji, a resztą zajmę się już osobiście ;)

Co się stanie jeżeli nie zdążę zagrać wszystkich spotkań w danym miesiącu?

Nie zdobędziesz tylu punktów ile byś chciał / chciała. Dalej słońce wstanie dnia następnego, korki na Puławskiej nie znikną, a politycy będą obiecywać wszystko i nic nie będą dotrzymywać. Natomiast zachęcam do utrzymania tempa gry i nie odkładanie wszystkiego na ostatni tydzień miesiąca. 

Co w sytuacji gdy będę miał taką samą liczbę punktów jak inny zawodnik?

Pamiętajmy, że zawsze dwie pierwsze osoby awansują, dwie ostatnie przechodzą do grupy niższej. Jeżeli będzie sytuacja, że jest dwóch graczy o tej samej liczbie punktów decydujące jest ich starcie - tzw. starcie Tytanów ;)